POZNAJ POLSKĘ - MUZEUM MIEDZI W LEGNICY

Muzeum w Legnicy powstało w 1879 roku, niestety w 1945 roku jego zbiory jak i sam budynek uległy zniszczeniu. W nowej siedzibie, na terenie dawnego barokowego pałacu opatów cysterskich,  działa od 1962 r.

W obiekcie można obejrzeć dwie wystawy stale. Pierwsza to, zmodernizowana w 2019 roku : „Miedź . Dzieje niezwykłego metalu”. Ekspozycja ta jest największą, skupiającą się na temacie górnictwa, miedzi i innych podobnych metali w Polsce. Druga wystawa natomiast poświęcona jest historii XVIII wieku – wiecznej Akademii Rycerstwa w Legnicy. Muzeum w swojej ofercie posiada również wystawy czasowe o rożnej tematyce. Do instytucji należy lapidarium, skansen z poradzieckimi pomnikami. Obiekt posiada również swoja filie, jest nią Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu.

Pracownicy Legnickiego Muzeum Miedzi w szczycie sezonu turystycznego oprowadzają zwiedzających także po Zamku Piastowskim, na którym można zobaczyć : relikty kaplicy romańskiej, wieże św. Jadwigi czy tez wieże św. Piotra z tarasem widokowym.