POZNAJ POLSKĘ - MUZEUM OKRĘGOWE W BYDGOSZCZY

Bydgoszcz zaprasza nas, wraz z programem POZNAJ POLSKĘ do zwiedzenia Muzeum Okręgowego im Leona Wyczółkowskiego. Muzeum składa się z sześciu oddziałów , gdzie prezentowane są zarówno wystawy stałe jak i czasowe. Cztery z budynków mieszczą się na przepięknej Wyspie Młyńskiej, która jest miejscem licznych wydarzeń kulturalnych.

W budynkach położonych na wyspie można zobaczyć wystawy zarówno historyczne jak i artystyczne. Budynek Galerii Sztuki Nowoczesnej w swoim wnętrzu prezentuje zbiór polskiej sztuki nowoczesnej, w Domu Leona Wyczółkowskiego zobaczymy ekspozycje poświęconą jego twórczości, Europejskie Centrum Pieniądza przedstawia ekspozycje dotyczącą wytwarzania monet, natomiast w Zbiorach Archeologicznych można zapoznać się z historia bydgoskiego grodu.

Pozostałe dwa budynki znajdują się po za obszarem Wyspy Młyńskiej , pierwszym z nich jest Spichlerz nad Brda, prezentowane są tam wystawy historyczne z multimedialna ekspozycja, drugi budynek to Exploseum, ulokowany 7 km od centrum miasta, na obrzeżu Bydgoskiego Parku Przemysłowo- Technologicznego.

Muzeum Okręgowe W Bydgoszczy prowadzi również szeroka działalność edukacyjna, dając do wy wyboru ponad 50 tematów lekcyjnych oraz warsztatów skierowanych do dzieci, młodzieży, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami.

Zdjęcia: bydgoszcz.naszemiasto.pl