POZNAJ POLSKĘ - PARK SOLANKOWY W INOWROCŁAWIU

Dziś, pierwszego dnia kalendarzowej wiosny program POZNAJ POLSKĘ zabierze nas na spacer po najważniejszym parku w Inowrocławiu. Park Solankowy ma ok 85 ha, znajdują się w nim wszystkie budynki uzdrowiska, sanatoria, tężnie, muszla koncertowa oraz tereny rekreacyjne.

Park słynie z przepięknych dywanów kwiatowych, licznych stawów na których znajdują się wysepki. Znajdziemy tu wiele pomników np. pomnik pawia który jest równocześnie zegarem słonecznym. Tradycja parku jest to, ze wiele słynnych gwiazd podczas swej wizyty sadza tutaj swoje drzewo.

Ogrody Papieskie otwarte w 2008 roku są ulubionym miejscem spacerowiczów, ich układ jest wzorowany na ogrodzie watykańskim.

W 2012 roku otwarto nowe Solanki, gdzie posadzono nowe rośliny, utworzona tam specjalne miejsca do grillowania oraz ścieżki dla rowerzystów i rolkarzy. W muszli koncertowej w sezonie letnim odbywają się różne imprezy plenerowe. W 2013 roku Park Solankowy został wzbogacony o Palmiarnie- pijalnie wód inowrocławskich oraz inowrocławską termę.

 

Zdjęcia : solanki.pl